اکو رسانه

جبران عقب‌ماندگی مزدی سال‌های قبل کارگران

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی را خواستار شد و بر لزوم جبران عقب ماندگی مزدی سال‌های قبل کارگران تاکید کرد.

سمیه گلپور در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با تاکید بر جبران عقب ماندگی مزدی کارگران اظهار کرد: در طول سال‌های اخیر تعیین دستمزد کارگران به گونه‌ای بوده که نیازهای حداقلی آنها را تامین نکرده و رضایت خاطر کارگران را به دنبال نداشته است.

وی افزود: بخش اعظمی از مشکلات معیشتی و کاهش مصرف سرانه اقلام پروتئینی در سبد خانوارهای کارگری به دلیل عقب ماندگی مزدی سال‌های دور کارگران بوده و نتوانسته هزینه‌های زندگی کارگران را جبران کند.

به گفته گلپور، علیرغم نیاز بسیاری از بنگاه‌ها به نیروی کار به‌ دلیل پایین بودن دستمزد برخی واحدها با مشکل کمبود نیروی کار مواجهند زیرا افراد تمایلی به کار با حقوق پایین ندارند و ناچار به سمت مشاغل کاذب و غیررسمی می‌روند تا از عهده هزینه‌های زندگی برآیند.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در ادامه بر لزوم پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: به جای آنکه ناترازی اقتصادی صندوق‌ها را با افزایش سن و سابقه شاغلان تراز کنیم، باید ساز و کاری اندیشیده شود که بدهی‌های دولتی برای خروج صندوق تأمین اجتماعی از وضعیت فعلی پرداخته شود.

وی برآوردها از بدهی به تامین اجتماعی را ۷۰۰ همت عنوان کرد و گفت: امسال مقرر شده بود ۷۰ همت از بدهی تامین اجتماعی پرداخت شود ولی این اقدام صورت نگرفته است در حالی که این بدهی باید با توجه به نرخ تورم‌ به روز پرداخت شود./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021