اکو رسانه

تغییر نام «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» ابلاغ شد

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه «اصلاح اساسنامه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و تغییر نام آن به بنیاد ملی علم ایران»را برای اجرا ابلاغ کرد.

مصوبه «اصلاح اساسنامه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و تغییر نام آن به بنیاد ملی علم ایران» که ۲۶ دی ماه در هشتصد و نود و چهارمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده بود، از سوی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد.

این مصوبه برای اجرا به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مدیریت حوزه‌های علمیه کشور، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ابلاغ شد.

در مقدمه این مصوبه آمده است: «افق بلند پیش‌روی جمهوری اسلامی ایران؛ پیشرفت همه‌جانبه و مداوم است. لازمه ساختن این آینده و افق روشن، آفرینش‌های علمی است. علم؛ به مثابه العلم سلطان؛ آشکارترین وسیله عزت و قدرت، مرجعیت و سرآمدی کشور و در مقام خیرالعلم مانفع زیربنای حل مسائل جامعه و تداوم نوآوری در صنعت و اقتصاد کشور است. به تحقیق، سرمایه‌گذاری در پژوهش‌های علمی مبتنی بر خلاقیت و انگیزه جدی دانشمندان و پژوهشگران، آینده‌ای روشن را برای کشور رقم می‌زند.»

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در ادامه آمده است: در این راستا و با هدف تحقق بند ۴ اصل سوم قانون اساسی و به استناد بند ۱ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» ابلاغی مورخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب مبنی بر «جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان» از طریق «ارتقاء جایگاه جهانی کشور در علم و فناوری»، «توسعه علوم پایه و تحقیقات بنیادی» و «دستیابی به علوم و فناوری‌های پیشرفته» و با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید معظم‌له بر دستیابی به قله‌های دانش جهان، عبور از مرزهای کنونی دانش و شتاب حرکت و جهاد علمی در کشور و به استناد بند ۸ اهداف کلان نظام علم و فناوری سند «نقشه جامع علمی کشور» مصوب دی‌ماه ۱۳۸۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر «گسترش همکاری در حوزه‌های علـوم و فنـاوری بـا مراکـز علمی معتبر بین‌المللی»؛ «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور» مصوب جلسه ۵۲۲ مورخ ۷ مرداد ۱۳۸۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی به «بنیاد ملی علم ایران» تغییر نام می‌یابد و این اساسنامه؛ جایگزین اساسنامه مصوب جلسه فوق‌الذکر با اصلاحات بعدی آن می‌­‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021