اکو رسانه

بیش از یک‌ هزار کودک‌کار از چرخه آسیب‌های اجتماعی خارج شدند

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شهر تهران ۳۶ مرکز پویاشهر فعال است، گفت: امسال یک هزار و ۲۶۰ کودک کار و خیابان با حضور در این مراکز از چرخه آسیب‌های اجتماعی خارج شده اند.

به گزارش ایرنا، «پویا شهر» مراکز آموزش، تحصیل، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان است که توسط شهرداری تهران ایجاد شده است.

احمد احمدی صدر روز چهارشنبه در این خصوص افزود: در حال حاضر هفت هزار کودک کار و خیابان در مراکز پویاشهر خدمات دریافت می‌کنند که این خدمات با همکاری سمن‌ها (تشکل‌های مردم نهاد) با هدف خروج از چرخه آسیب‌های اجتماعی کودکان کار و خیابان انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: این کودکان پس از تحت نظر قرار گرفتن توسط مددکاران، مشاوره آموزش گرفته و امکان تحصیل برای آن‌ها فراهم خواهد شد البته که این نوع خدمات برای خانواده‌های آن‌ها نیز ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: همچنین برخی از این کودکان کار و خیابان در شهر تهران اقدام به زباله گردی می‌کنند که این افراد پس از شناسایی و اقدامات مددکاران و مشاوره، به ادامه تحصیل می‌پردازند.

احمدی صدر یادآور شد: برخی از والدین این کودکان گرفتار اعتیاد به مواد مخدر هستند که با تلاش مددکاران و اقدامات مشاوره ۶۸ نفر از والدین این کودکان نیز به شکل کاملا رایگان دوران درمان را گذراندند و در این مدت (دوره درمان و ترک اعتیاد) کودکان و خانواده آن‌ها مورد حمایت قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از والدین کودکان کار و خیابان بی سواد هستند به همین منظور کلاس سواد آموزی برای والدین این کودکان نیز برپا شد تا با توانمندسازی خانواده‌ها، شرایطی مهیا شود که این کودکان از چرخه کار خیابانی و آسیب‌های اجتماعی خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021