اکو رسانه

لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی هفت استان

کارشناس سازمان هواشناسی از اعلام هشدار نارنجی هواشناسی برای هفت استان برای روز جاری (جمعه، ششم بهمن) خبر داد و گفت: بارش‌های نسبتا شدیدتر در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال لغزندگی جاده‌ها و سقوط بهمن در مناطق کوهستانی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ما از وزارت راه و شهرسازی، «کبری رفیعی» با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی امروز (جمعه، ششم بهمن) اظهار داشت: در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، مناطق مرکزی و شمال شرق کشور، بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: با توجه به اعلام هشدار نارنجی برای امروز، در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال فارس، جنوب غرب آذربایجان غربی، جنوب و شرق لرستان،‌ غرب و جنوب غرب اصفهان،‌ بارش ها نسبتا شدیدتر است و لغزندگی جاده‌ها جدی و احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی استان ها وجود دارد و هموطنان باید تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در نیمه شمالی فارس، یزد، غرب و شمال کرمان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان، وزش باد شدید و گرد و خاک را در پیش داریم. همچنین آب های جنوب کشور از امروز تا یکشنبه هفته پیش رو مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است.

رفیعی افزود: تهران امروز آسمان کمی ابری را دارد و از بعد از ظهر با افزایش ابر همراه خواهد بود. امشب بارش های تهران شروع می شود و برای فردا نیز شاهد بارش باران خواهیم بود. بیشینه دمای امروز تهران ۱۲ درجه سانتیگراد است.

وی بیان‌داشت: روز شنبه بارش در غرب کشور و زاگرس مرکزی تشدید می‌شود و نیمه غربی کشور و همین‌طور مناطقی از جنوب و شرق کشور را در بر می گیرد. این سامانه بارشی برای روز یکشنبه در نیمه شرقی کشور فعال است./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021