اکو رسانه

کاهش نرخ بیکاری زنان در دولت رئیسی

معاون زنان رئیس جمهور از کاهش دو درصدی نرخ بیکاری زنان خبر داد و گفت: نرخ بیکاری زنان در دولت سیزدهم از ۱۶ درصد به ۱۴ درصد رسیده است.

انسیه خزعلی معاون معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، درباره حمایت دولت سیزدهم از مشاغل خُرد و خانگی به ویژه زنان اظهار کرد: دولت مردمی سیزدهم با رویکرد اشتغال‌آفرینی تسهیلات ویژه‌ای را برای بانوان فراهم کرده است که موجب شده دو درصد از نرخ بیکاری بانوان کاهش یابد و افزایش مشارکت اقتصادی بانوان را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: ما از مسیر‌های مختلف تلاش کردیم که بحث اشتغال را پشتیبانی کنیم و از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی و دیگر وزارتخانه‌های مرتبط از جمله صمت و صندوق‌های مختلفی که در این زمینه مشارکت دارند، پشتیبانی‌ها انجام گرفته است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک با صندوق کارآفرینی امید در جمع خبرنگاران تصریح کرد: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید داشتیم که به طور کامل اجرایی شد و توانستیم با تقسیم تسهیلات خاص بانوان در استان‌های کشور، زنان محروم و سرپرست خانوار را از این تسهیلات بهره‌مند کنیم. امسال هم این برنامه ادامه خواهد داشت و با تفاهمی که با صندوق کارآفرینی امید امروز به امضا رسید امیدواریم افزایش تسهیلات در سال آینده را شاهد باشیم.

خزعلی درعین حال از افزایش سقف تسهیلات خبر داد و گفت: سقف تسهیلات خُرد پیش از این ۱۰۰ میلیون تومان بود که به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و در بحث تسهیلات کلان هم برای کارآفرینانی که می‌خواهند به صورت ویژه برنامه‌های کارگاهی گسترده‌ای در این زمینه داشته باشند از مسیر‌های مختلف پیگیری می‌کنیم.

وی همچنین درباره میزان اشتغال ایجادی بانوان در سال جدید گفت: آمار کلی در اختیار وزارت کار است، ولی در صندوق کارآفرینی امید ۱۱ همت تسهیلات پرداخت شده که ۳۳ درصد آن مرتبط به زنان و خبر بسیار خوبی است.

معاون زنان رئیس جمهور از کاهش دو درصدی نرخ بیکاری زنان خبر داد و اعلام کرد: نرخ بیکاری زنان در دولت سیزدهم از ۱۶ درصد به ۱۴ درصد رسیده است.

امروز تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید با هدف ارائه تسهیلات اشتغال به زنان سرپرست خانوار با اولویت مناطق محروم در سراسر کشور به امضا رسید./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021