اکو رسانه

آذرپیرا کشتی جهان را شوکه کرد

به گزارش اکو رسانه : اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به پیروزی با ارزش امیرعلی آذرپیرا برابر کایل اسنایدر آمریکایی در فینال تورنمنت زاگرب، نوشت: او با این پیروزی بزرگ کشتی جهان را شوکه کرد.

امیرعلی آذرپیرا نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در تورنمنت کشتی آزاد کرواسی، دست به کار بزرگی زد و در دیدار فینال برابر کایل اسنایدر چهره شاخص و عنوان دار کشتی جهان از آمریکا و دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و صاحب عنوان قهرمانی شد.

پیروزی آذرپیرا برابر اسنایدر در شرایطی بدست آمد که این کشتی گیر آمریکایی پیش از رسیدن به دیدار فینال،‌ مقابل کامران قاسمپور دیگر نماینده ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم این رقابت ها با نتیجه ۴ بر صفر صاحب برتری شده بود.

اتحادیه جهانی کشتی پس از این پیروزی با ارزش نماینده ایران مقابل اسنایدر به تمجید از عملکرد آذرپیرا پرداخت و گفت: او با کسب این پیروزی کشتی جهان را شوکه کرد.

اتحادیه جهانی کشتی در اینباره نوشت: آذرپیرا پس از المپیک توکیو آماده بود تا وزن ۹۷ کیلوگرم ایران را در اختیار بگیرد. او در ۱۹ سالگی قهرمان مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال شد و در سال ۲۰۲۲ نیز این عنوان را تکرار کرد. او پس از یک سال تلاش در وزن ۹۲ کیلوگرم با تصمیم مدیریت کشتی ایران، در وزن ۹۷ کیلوگرم به بهترین حالت خود بازگشته است. او در ایران گلیج و محمدیان را شکست داد و روز پنجشنبه نیز با شکست کایل اسنایدر از آمریکا در مسابقات آزاد زاگرب، دنیای کشتی را شوکه کرد و به مدال طلا دست یافت.

اسنایدر پس از پیروزی آسان ۴-۰ مقابل کامران قاسم پور در نیمه نهایی، مدعی کسب مدال طلا بود اما در فینال ۶ بر ۳ برابر آذرپیرا تن به شکست داد.

آذرپیرا سال گذشته در فینال این رقابت ها ۳ بر صفر برابر اسنایدر شکست خورد و صاحب مدال نقره شد اما امسال با وجود برتری ۳-۰ اسنایدر، آذرپیرا به حملات خود در تایم دوم ادامه داد و در پایان ۶-۳ پیروز شد.

اتحادیه جهانی یادآور شد: آذرپیرا با استفاده از روش کشتی ایرانی، پاهای خود را از دسترس اسنایدر دور نگه داشت تا اسیر زیرگیری‌های او نشود. او سال ۲۰۲۳ زمانی که ایران تصمیم گرفت پس از مصدومیت قاسم پور او را برای مسابقات جهانی در وزن ۹۲ کیلوگرم آماده کند، کمی اعتماد به نفس خود را از دست داد. او پس از باخت مقابل زاهد والنسیا از آمریکا در مسابقات سری رنکینگ در بوداپست چهارم شد و در مسابقات جهانی نیز هشتم شد اما پس از آن در سال ۲۰۲۳، ملی پوشان ایران را برد تا جایگاه خود را برای مسابقات زاگرب به دست آورد. او حالا با پیروزی مقابل اسنایدر، راهی مسابقات انتخابی المپیک آسیایی در بیشکک خواهد شد تا برای کسب سهمیه المپیک به میدان برود.

اتحادیه جهانی کشتی در پایان گزارش خود تاکید کرد: پیروزی آذرپیرا مقابل کایل اسنایدر به امیدهای المپیکی شدن قاسم پور پایان داد. کسب سهمیه المپیک در بیشکک به این معنی است که بلیت آذرپیرا برای پاریس کاملا تضمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو