اکو رسانه

ضرغامی: درهای ایران برای ورود میلیون‌ها ایرانی باز خواهد شد

به گزارش اکو رسانه : وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: قرار است درها به روی ایرانیان باز شود تا میلیون‌ها ایرانی با امنیت و به راحتی وارد کشور شوند.

عزت‌الله ضرغامی صبح روز چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تشکر از مواضع رئیس قوه قضاییه درباره باز بودن درهای کشور برای ورود ایرانیان خارج از کشور، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل سوءتفاهم‌زیادی که در سال‌های اخیر وجود داشته، آمدن ایرانی‌ها به داخل با مشکلاتی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه باوجود اینکه سامانه خوبی برای این کار طراحی شده، افزود: ایرانیان خارج از کشور می‌توانند به آن سامانه بروند و اعلام کنند و به ایران تشریف بیاورند با این حال بعضی سوءتفاهمات و رفتارهایی که می‌تواند خیلی موردی باشد اعتماد را از ایرانیانی که حق دارند به وطن خود بیایند سلب کرده است.

ضرغامی با تاکید بر اینکه باید اول درها به روی ایرانیان باز شود، عنوان کرد: متاسفانه هر وقت این بحث مطرح می‌شود مثلا یک نفر مصاحبه می‌کند و می‌گوید خب می‌خواهید در را باز کنید همه ایرانیان بیایند فلان هنرپیشه هم بیاید؟ اصلا موضوع را در پایین‌ترین سطح مطرح می‌کنند. تصمیمات کلان کشور متاسفانه در گروی برخی برخوردهای موردی و مقطعی که اصلا محلی از اعراب ندارد، قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: بعد یک عده سوال می‌کنند اگر فلان هنرپیشه مشهور به کشور آمد حالا چه می‌شود؟ هیچی نمی‌شود. اصلا قرار نیست چیزی شود. قرار است درهابه روی میلیون‌ها ایرانی باز شود تا با امنیت و به راحتی به داخل کشور بیایند. در کمیته گردشگری هم مصوبات خوبی داشتیم که ان‌شاءالله بتوانیم به این حق و مطالبه همه ایرانیانی که در خارج از کشور هستند پاسخ مثبت بدهیم و همچنین برای گردشگری کشورمان که باید رونق بگیرد اقدام موثری کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: امروز در جلسه هیئت دولت درباره فعالان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری بعد از گزارش جامعی که من از جلسه مشترک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دادم، بحث خیلی خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با تصمیم آقای رئیس جمهور و دستور ایشان مشکلاتی که بر سر راه بیمه ۱۰ هزار نفر از فعالان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری در طول این مدت وجود داشت رفع شد و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند. برای سال آینده ۱۶۸ میلیارد تومن اعتبار مورد نیاز است که مورد تایید آقای رئیس جمهور قرار گرفت و برای دو ماه آینده هم حدود ۴۰ میلیارد اعتبار لازم بود که باز با تصمیم و دستور ایشان این مسئله در جلسه امروز به تصویب رسد.

ضرغامی همچنین تصریح کرد: متاسفانه نظام اداری نادرست ما که باید تکلیف این نظام اداری غلط یک روز روشن شود، با بعضی تصمیمات انقلابی و جهادی آقای رئیس جمهور مشکلات موجودش رفع و رجوع می‌شود. معمولا در یک سرفصل کلی اعتبارات این دو بخش را قرار داده بودند و نتیجه این شده بود یک سال این مسئله مهم بلاتکلیف مانده بود.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه در دولت مردمی صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر که در وزارت تعاون فعالیت می‌کند، اقدامات خوبی در مورد بیمه این سه حوزه انجام داده است. ما بخش زیاد دیگری از فعالان صنایع دستی که در روستاها هستند تحت پوشش صندوق بیمه قرار خواهیم داد منتها به دلیل اینکه ممکن است از بعضی ویژگی‌ها نسبت به تامین اجتماعی، موقعیت کمتری داشته باشد با تامین اعتبار دیگری که در این جلسه تصویب شد غیر از آن ۱۰ هزار نفر، عده زیاد دیگری از طریق صندوق بیمه روستاییان بیمه خواهند شد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین یادآور شد: با تعهدی که وزارت تعاون در جلسه دیروز ما داد، سطح هشت را برای بیمه اینها در نظر گرفتند که بالاترین سطح پرداختی برای بازنشستگان خواهد بود و با تامین اعتبار، ان‌شاءالله می‌توانیم به مراتب بیشتر از آن ۱۰ هزار نفری که قول دادیم بیمه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021