اکو رسانه

دولت به این گروه‌ها بیشتر یارانه می‌دهد

معاون امور رفاهی وزیر تعاون از افزایش حمایت دولت از کودکان شیرخوار و مادران باردار خبر داد.

به گزارش اکو رسانه : بر اساس مطالعات انجام شده از سوی وزارت تعاون، سال ۹۱ تا ۹۹ میزان مصرف کالری خانوار ایرانی کاهش پیدا کرده بود. برای حل و فصل این چالش، دولت در گام نخست تصمیم گرفت میزان یارانه ۴۵ هزار تومانی را بین ۸ تا ۹ برابر با توجه به دهک‌ها افزایش دهد.
تصمیمی که از نگاه تحلیلگران نمی توانست و نمی تواند این بحران را پوشش دهد. برهمین اساس طبق اعلام وزارت تعاون، پس از مدتی طرح تأمین امنیت غذایی کودکان در دستور کار قرار گرفت. در این طرح کودکان دارای سوءتغذیه از سوی وزارت بهداشت شناسایی شدند. جمعیت آنها برابر با ۱۴۵ هزار نفر بود که قرار شد همه تحت پوشش قرار گیرند.
البته اخیرا علیرضا عسگریان معاون امور رفاهی وزیر تعاون در گفتگویی اعلام کرد: از ۱۴۵ هزار کودکی که از سوی وزارت بهداشت و درمان به عنوان کودکان کم رشد معرفی شده بودند، ۱۲۵ هزار در دهک درآمدی یک تا هفت قرار داشتند که مشمول دریافت یارانه مازاد شدند که برای کودکان دهک یک تا پنج به ازای هر کودک ماهانه یک میلیون تومان یارانه اضافه به سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد و برای کودکان دو دهک ۶ و ۷ ماهانه ۶۰۰ هزار تومان یارانه مازاد اختصاص می‌یابد که این رقم علاوه بر یارانه معیشتی ماهانه است که باید صرف خرید اقلام غذایی شود تا نمودار رشد کودک به وضعیت نرمال و طبیعی برگردد.
برای حل چالش سوء تغذیه، برنامه دیگری در دستور کار وزارت تعاون قرار گرفت و آن طرح امنیت غذایی مادران باردار و شیرده و کودکان(یسنا) بود.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون به جزئیات افزایش حمایت دولت از کودکان شیرخوار و مادران باردار هم پرداخت و گفت: ۲۷ هزار مادر باردار و دارای کودک شیرخوار تا دو سال معرفی شده‌اند که از این تعدا ۲۲ هزار مادر مشمول یارانه مازاد قرار گرفته و علاوه بر یارانه معمولی معیشتی، ماهانه ۴۰۰ هزار تومان به مادران دهک یک کم‌درآمدی جامعه پرداخت می‌شود تا مواد موردنیاز مادر در ایام شیردهی تا دو سال در اختیار آنها قرار گیرد و به این ترتیب از سوءتغذیه مادر شیرده و کودک شیرخوار جلوگیری شود.
او افزود: این طرح در قدم اول در ۸ استان اجرا می‌شود که از ۲۷ هزار مادر معرفی‌شده تعداد ۲۲ هزار مادر در دهک یک کم‌درآمدی بودند و مشمول این طرح شدند.
عسگریان‌ تأکید کرد: سیاست دولت این است که در کنار یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیکی، کودکانی که در سن رشد قرار دارند و نمودار رشد آنها کمتر از حد طبیعی است، با یارانه مازاد حمایت شوند. همچنین مادرانی که باردار هستند و یا دارای کودک شیرخوار هستند و در دهک یک کم‌درآمدی قرار دارند، مورد حمایت مؤثر دولت قرار گیرند تا به این ترتیب از سوءتغذیه این مادران و کودکان به نحو مؤثر جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021