اکو رسانه

خطیب نماز جمعه تهران :انتخابات راه جلوگیری از دیکتاتوری و هرج و مرج است

خطیب جمعه تهران گفت: انتخابات دارای اهمیت بسیار زیاد و راهی برای جلوگیری از دیکتاتوری و هرج و مرج است که در این دیدگاه راهبردی، منافع مردم صیانت می‌شود.

به گزارش اکو رسانه : خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: این موضوع برای دختران جوان ما هم بسیار اهمیت دارد. اولویت غرب امروز هویت سوزی و زنده به گور کردن زن ایرانی است. چنانکه در جاهلیت اولی جسم زنان را زنده به گور می‌کردند.

وی ادامه داد: در فمنیسم، به حسب ظاهر، پیگیری حقوق زنان را مطرح می‌کنند. در حالی که ذات فمنیسم چیزی جز مردسالاری نیست و توصیه به زنان برای عبور از هویت خلقتی و زنانه خودشان است؛ باز هم تحقیر زن.

حاج علی اکبری تصریح کرد: در نگاه لیبرالیستی به زنان در جریان سرمایه داری با برجسته سازی ویژگی جنسیتی زنان، برده‌داری و استسماری را شکل دادند. اما انقلاب اسلامی یک الگوی سوم را بر اساس الگوی فاطمی پیش روی بشریت قرار داد و چشم جهانیان را به لشکری از فرشتگان روشن کرد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: بانوان سرزمین ما که هویت خود را در پرتوی انقلاب اسلامی به دست آورده بودند، عالی‌ترین پشتیبانی‌ها را از نهضت امام و انقلاب اسلامی داشتند. چه در میدان‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی که حضورشان لازم بود و چه در میدان‌های نبرد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه فتنه سال گذشته، ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در سرزمین ما بود، گفت: کاهش حیا و عفت در جامعه، هدف آمریکایی و صهیونیستی بود که پشت سر گذاشتیم. کسانی که حجاب خود را برداشتند باید آگاهسازی شوند. به قول حاج قاسم اینها فزرندان ما هستند باید اینها را بیدار و راهنمایی کرد.

حاج علی اکبری ادامه داد: اما جمع دیگری که اجیر شده دشمن هستند، در پی به بازی گرفتن زن ایرانی و مسلمان هستند و می‌خواهند ولنگاری را در جامعه عادی سازی کنند. این جمعیت خودفروخته، ضد مردم و آلت دست دشمنان‌اند. با استفاده از ضعف ما در حوزه‌های تربیتی و کوتاهی ما در برابر سرشاخه های آمریکایی و صهیونیستی، مشغول جولان دادن‌اند. از دستگاه های قضایی و امنیتی می‌خواهیم با مجازات آنها به خواسته مومنان پاسخ بدهند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگر از خطبه‌های امروز، یادآور شد: امسال سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی با سالروز ولات حضرت زهرا (س) مقارن شده است؛ چه تقارن الهام بخشی.

وی افزود: امسال مناسب است که در این مناسبت، ملی‌ترین و امتی‌ترن شخصیت، یک قرائت و درک متفاوتی از مکتب حاج قاسم به دست آوریم که آن مکتب تربیتی است. یادی کنیم از مادر حاج قاسم و مادر و پدر همه مجاهدین که این شجره‌های طیبه را پیش روی بشریت قرار دادند؛ درود بر پدر مادر و خانوانده های شهدا.

حاج علی اکبری با اشاره به تشییع پیکر شهید «سید رضی موسوی» در روز گذشته در تهران، گفت: دیروز تهران شاهد حضور مملو از بصیرت مردمی با وفا، مومن و قدرشناس در استقبال از شهیدی دیگر بودیم که او همراه سردار دلها برای پشتیبانی از محمور مقاومت بود و صهیونیست‌ها او را بهتر از ما میشناختند. دشمنان با موشک به منزل او حمله کرده، او را به شهادت رسانده و ارباً اربا کردند؛ لعنت برشما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید. ملت ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در ادامه افزود: از رهبری درباره انتخابات شنیدید و نگاه ما متفاوت ایشان را دریافت کردید؛ دو ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده است. خیلی ار نخبگان از جناح‌های مختلف، انتخابات را زینتی می‌دانند. اما رهبری انتخابات آن را انواری می‌دادند که هم حق الهی و هم حق‌الناس و بهترین روش برای تجلی مردم در اداره جامعه است. انتخابات دارای اهمیت بسیار زیادی است که راه جلوگیری از دیکتاتوری و هرج و مرج است. در این دیدگاه راهبردی است که منافع مردم صیانت می‌شود.

وی با اشاره به ۴ راهبرد رهبری مبنی بر مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت در انتخابات، اظهار کرد: حرکت ملت ایران به سمت قله ها ادامه دارد. این بار هم آماده می‌شویم تا هدیه بزرگ انقلاب اسلامی را در آغوش بگیریم. انتخابات هدیه خدا برای استقلال ملت به مردم ایران است.

خطیب جمعه تهران مجلس خبرگان رهبری را دارای جایگاه و عظمت به اندازه جایگاه رهبری عظیم و خطیر دانست و ادامه داد: مجل شورای اسلامی نیز وظیفه ریل گذاری برای کشور را به عهده دارد. این دو انتخابات مهم در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و در شرایطی است که منطقه حساس و جهان در تب و تاب تحوالات بزرگ است. لذا شرایط برای برگزاری انتخابات اهمیت بیشتری دارد و باید همه کسانی که در محیط اجتماعی تاثیرگذار هستند، کار کنند.

حاج علی اکبری افزود: همه باید به گونه‌ای مقدمات را فراهم کنند که هم مشارکت قوی و مناسب که پشتوانه آرا، وحدت و امنیت ملی است وجود داشت باشد و هم انتخابات با کیفیتی را داشته باشیم.

وی یادآور شد: در جریان فتنه آمریکایی سال ۸۸ آنچه که اتفاق افتاد، دشمنی بود که دشمنان قسم خورده ما تدارک دیده بودند. آنها اگر قبل از انتخابات موفق نشوند، بعد از انتخابات دست به کار می‌شوند. همانطور که در سال ۸۸ دیدید خطرناک ترین فتنه بعد از انقلاب رقم خورد. سران فتنه نیز با ادعای تقلب و نپذیرفتن نتیجه انتخابات، راه را برای اجرای شوم توطئه دشمنان فراهم کردند و آرای مردم را به تاراج بردند و خساراتی وارد کردندکه قابل جبران نیست. ماجرای این فتنه خطرناک هیچ گاه نباید از حافظه تاریخی ملت ایران برداشته شود.

خطیب جمعه تهران گقت: تدابیر و صبر راهبردی رهبر عزیز و صبر مردم، انقلاب و نظام و حضور تمام کننده مردم ایران در ۹ دی، کشور را از آن فتنه خطرناک نجات داد. باید این روز را زنده نگه داریم و امیدواریم خداوند با بصیرت مردم، راه را بر فتنه‌گران ببندد.

حاج علی اکبری در پایان با اشاره به جنگ غزه خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند هم صهیونیست‌های تبهکار در خلق جنایتها، بی‌نظیر عمل کردند و مردم غزه و کرانه باختری مقاومت بی‌نظیری از خود به جای گذاشتند و انتقام ۷۵ سال جنایت را از دشمنان می‌گیرند. خداوند به حق حضرت زهرا عنایات خود را بر مردم این سرزمین روانه کند.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو