اکو رسانه

تحصیلات نامربوط بودجه نویسان کشور چالش بزرگی شده است

تأسفانه این بودجه با این همه اشکالات ساختاری، قبلاً در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود که علت زمینه‌ای آن، این بود که رئیس و اعضای این کمیسیون از تخصص لازم در زمینه اقتصادی، که نیاز قطعی در بررسی کارشناسی لایحه بودجه است، برخوردار نبودند. رئیس این کمیسیون مادرتخصصی در امر بودجه، فارغ‌التحصیل رشته الهیات است و سایر اعضای آن نیز دارای مدارک حوزوی، جامعه‌ شناسی، ادبیات عرب، تاریخ اسلام، مدیریت دفاعی، علوم ارتباطات، شیمی، مکانیک، فقه و مدیریت رسانه هستند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه فارغ‌التحصیل رشته الهیات است و سایر اعضای آن نیز دارای مدارک حوزوی، جامعه‌ شناسی، ادبیات عرب، تاریخ اسلام، مدیریت دفاعی، علوم ارتباطات، شیمی، مکانیک، فقه و مدیریت رسانه هستند در حالی که کمیسیون تلفیق باید جای افراد متخصص در امر اقتصادی و مالی باشد.

روزنامه جمهوری اسلامی به تحصیلات اعضای کمیسیون تلفیق بودجه کنایه زده است. واقعیت اینست که پس از این همه سال سابقه و تجربه بودجه‌نویسی در کشور، بودجه‌ای که امسال دولت به مجلس ارائه کرد از اشکالات بسیاری برخوردار بود به ‌طوری که کارشناسان معتقد بودند پیش‌بینی درآمدهای غیرواقعی در برابر هزینه‌های واقعی و ناترازی بودجه، تکیه شدید دولت به درآمدهای مالیاتی که به فشار مضاعف بر تولیدکنندگان منجر خواهد شد، عدم امکان تحقق رشد اقتصادی ادعایی ۸ درصدی، عدم تطابق لایحه بودجه با برنامه هفتم، رشد نامناسب حقوق‌ها در مقایسه با تورم، جملگی از نقاط ضعف بودجه سال آینده هستند.

آنچه بیشتر مایه تعجب و نگرانی شد، این بود که متأسفانه این بودجه با این همه اشکالات ساختاری، قبلاً در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود که علت زمینه‌ای آن، این بود که رئیس و اعضای این کمیسیون از تخصص لازم در زمینه اقتصادی، که نیاز قطعی در بررسی کارشناسی لایحه بودجه است، برخوردار نبودند. رئیس این کمیسیون مادرتخصصی در امر بودجه، فارغ‌التحصیل رشته الهیات است و سایر اعضای آن نیز دارای مدارک حوزوی، جامعه‌ شناسی، ادبیات عرب، تاریخ اسلام، مدیریت دفاعی، علوم ارتباطات، شیمی، مکانیک، فقه و مدیریت رسانه هستند در حالی که کمیسیون تلفیق باید جای افراد متخصص در امر اقتصادی و مالی باشد./جمهوری اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021