اکو رسانه

۲ پروژه بزرگ تفریحی در شهر اراک وارد فاز اجرایی می شوند

شهردار اراک گفت:2 پروژه تفریحی پارک آبی و بازی هیجانی تله سیژ منطقه گردشگری نورالشهدا وارد فاز اجرایی می شوند.

علیرضا محمودی در یکصد و چهلمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر در ارائه گزارشی پیرامون اقدامات اخیر مجموعه مدیریت شهری، گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی(ره) با پیشرفت فیزیکی 99 و نه دهم درصدی، هفته آینده به صورت کامل به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص پروژه مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی آفتاب میدان شهدا نیز گفت: در حال حاضر عملیات سنگ کاری، برق کاری، راویز کاری و اجرای بام سبز که اخیرا به پروژه اضافه شده، در حال انجام است و در نظر داریم تا ابتدای پاییز این پروژه عمران شهری را به بهره برداری برسانیم.

شهردار اراک خاطر نشان کرد: شهرداری در اجرای پروژه آفتاب از پیمانکار جلوتر می باشد و در صورتی که پیمانکار در انجام امور تسریع نداشته باشد و با ادامه این روال در برنامه زمان بندی اجرای پروژه اختلال ایجاد نماید، برخورد قانونی لازم انجام خواهد، چنانچه اولین تذکرات و کتبی و شفاهی به پیمانکار پروژه داده شده است.

محمودی در ادامه بیان داشت: در ابَر پروژه منطقه گردشگری نورالشهدا نیز، احداث بوستان خانواده را توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در دست اجرا داریم که طی ۱۰ روز آینده عملیات اجرایی آن به اتمام می رسد.

وی  گفت: اجرا و پیاده‌سازی بازی‌های هیجانی تله سیژ در منطقه گردشگری نور الشهدا به شرکت تله کابین توچال از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان واگذار و از آنجا که جانمایی و محل اجرای این بازی انجام شده است، به زودی عملیات اجرای این پروژه آغاز خواهد شد.

شهردار اراک با بیان اینکه شهرداری درخصوص احداث پارک بانوان شماره ۲ در مرحله انتخاب مکان و محل مورد نظر و خرید زمین با در نظر گرفتن موقعیت مکانی و زمانی مطلوب و همچنین مهیا بودن امکان خرید از مالکین، می باشد.

محمودی پیرامون اجرای پروژه پارک آبی شهر اراک، اذعان داشت: مشاور طرح، ریز مقادیر، برآورد مالی و نقشه های اجرای پروژه را در زمینی به مساحت ۵۴۷۲ مترمربع ارائه داده است.

وی با بیان اینکه برآورد اجرای پروژه ۱۹۵ میلیارد پیش بینی شده است، افزود: هزینه‌ های اجرای این طرح شامل سه بخش، سالن و سازه اصلی ابنیه می‌شود که در حدود ۷۴ میلیارد تومان برآورد شده است.همچنین بخش تأسیسات ۶۵ میلیارد تومان و سرسره‌ها و تفریحات ۳۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

محمودی با بیان اینکه بنا داریم هر هفته با برگزاری جلسات کاری با یکی از ادارات تعامل داشته باشیم، افزود: در این هفته با شرکت پست استان مرکزی جلسه‌ای برگزار شد.

شهردار اراک با ذکر این موضوع که سهم ادارات در زیباسازی و فضاسازی و ایجاد روحیه نشاط و شادمانی در شهر اراک بسیار کم است، ادامه داد: همیشه با مردم ارتباط داریم و در گفت‌وگو با شهروندان و ایراداتی در مورد نمای ساختمان گرفته می‌شود و تمامی مقررات ساختمان را برای آنها لحاظ می‌کنیم، اما ادارات در بخش اتمام بنا و زیباسازی و پسماند همکاری لازم را اعمال نمی‌کنند و جلسات هفتگی با ادارات در راستای عملیاتی شدن این اهداف است.

دکتر محمودی در پایان خاطر نشان کرد: شهرداری طبق مصوبه شورا، آمادگی لازم را دارد که با شرکت‌های مخابرات و همراه اول به لحاظ خدمتگزاری که به مردم دارند، همکاری های لازم درخصوص انجام کندمان پروژه فیبر نوری را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021