اکو رسانه

پیگیری برای رفع مشکلات نهضت مسکن ملی اراک

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در دوازدهمین دروه انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع طرح هشت هزار و ۱۱۲ واحدی نهضت ملی مسکن اراک، در دیدار با وزیر راه و شهرسازی پیگیری شد.نادرقلی ابراهیمی افزود: طرح نهضت ملی اراک یکی از ابرپروژه‌های مسکونی کشور محسوب می‌شود و چالش‌ها و مشکلات این طرح باید در سطح ملی پیگیری شود.وی ادامه داد: همچنین دلایل تامین نشدن مسکن برای حدود ۴۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن در شهرهای اراک، کمیجان و خنداب از دیگر مسائلی بود که در دیدار با وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تسریع در راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اراک – تهران، ضرورت توجه به روکش آسفالت جاده‌های روستایی، تسریع در مطالعات بزرگراه سلفچگان، اراک، شازند، بروجرد و آغاز عملیات اجرایی، تسریع در تکمیل مطالعات راه اصلی آهنگران، ساروق، کمیجان و مساعدت لازم برای ترمیم بناهای تاریخی با همکاری شهرداری و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دیگر خواسته‌های به حق مردم بود که در دیدار با وزیر راه و شهرسازی مطرح شد.
ابراهیمی عنوان کرد: با موافقت وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تمامی موارد مذکور با اولویت توسط دفاتر مرتبط وزارتخانه بررسی و اقدامات لازم برای تسریع در اجرای پروژه‌های مربوطه انجام شود.

تسهیلات بانکی خوبی به حساب پیمانکاران نهضت مسکن ملی اراک واریز شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: اتصال بانک های عامل به پروژه ها به سرعت درحال انجام است و درهمین راستا مبالغ خوبی از تسهیلات بانکی به حساب پیمانکاران واریز شده است.
عباس یوسف زاده ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته روند احداث مسکن ملی، بر تسریع در انجام کارها تاکید کرد و افزود: از آنجایی که نحوه اجرای پروژه ها به صورت فناوریهای نوین( قالب تونلی) است با پیگیری های صورت گرفته قالب ها توسط پیمانکار خریداری شده و در محل کارگاه تخلیه و در حال مونتاژ و استفاده در ساخت و ساز هستند.
وی اظهار داشت: کار خرید مصالح ساختمانی از جمله میلگرد، شن و ماسه، سیمان و…نیز درحال انجام است و همکاران این اداره کل باجدیت در تمامی امور نظارت کافی را دارند.
یوسف زاده در خصوص نهضت ملی مسکن کوی سردار سلیمانی نیز بیان کرد: تاکنون طی چند مرحله متقاضیانی که مبالغ اعلامی را تکمیل وجه کذده اند انتخاب واحد های خود را انجام داده اند.
وی ادامه داد: در این پروژه برای افرادی که توانایی کمتری برای تکمیل وجه داشتند نیز پیگیری وام برای دهک های یک تا ۴ درآمدی انجام شده است تا برای خانه دار شدن هم‌وطنان گرامی نیز گام های مثبتی برداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو