اکو رسانه

مهارت‌آموزی برای دو سوم جوانان ایرانی در دوران سربازی؛ گامی بلند در مسیر اشتغال

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از یک میلیون و 450 هزار سرباز در قالب طرح جامع مهارت‌آموزی خبر داد. فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اعلام کرد که بیش از ۶۵ درصد از جوانان ذکور کشور به خدمت سربازی اعزام می‌شوند. سردار محمدجواد زاده‌کمند در همایش مهارت تا اشتغال کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که امروز برگزار شد، گفت: بیش از ۶۵ درصد جوانان کشور وارد خدمت سربازی می‌شوند و بقیه هم معافیت‌های پزشکی، کفالت و سایر معافیت‌ها را دارند. اگر این ۶۵ درصد جوان موفق شوند مهارت کسب کنند به طور قطع می‌تواند در کشور یک تحول ایجاد کند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در ادامه به اطمینان بخشی از حُسن اجرای فرایندها و فعالیت‌های طرح جامع مهارت‌آموزی با هوشمندسازی سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم کیفیت‌بخشی و نهادینه‌سازی و اجرای مناسب و مطلوب این دوره‌ها، منوط به این است که بتوانیم سامانه جامع را هماهنگ با سامانه‌های جامع دستگاه‌های اجرایی در کشور مستقر کنیم که تاکنون اقدامات بسیار خوب و موثری در این زمینه انجام گرفته است.

زاده‌کمند ادامه داد: از سازمان‌ها از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که پیشرفت قابل ملاحظه بالای ۹۰ درصدی، وزارت دفاع، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فراجا به ترتیب اولویت کاری که انجام دادند قدردانی کنیم و امیدواریم در چند روز آینده این کار به اتمام برسد./عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو