اکو رسانه

اعتقادات افراطی و تفریطی در بین اهل‌بیت جایگاهی ندارد

گرگان-زهراکارزگر،خبرنگاراکورسانه :مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت گلستان با اشاره به گروه‌های تکفیری و داعش گفت: تفکرات و اعتقادات افراطی و تفریطی در جهان مانند گروه‌های تکفیری و داعش که خود را مسلمان می‌دانند در بین اهل‌بیت جایگاهی ندارند.آخوندعبدالرحمن محمدی، در نشست نخبگانی قزل‌امام با موضوع اهل‌بیت در فرهنگ و عقیده سرزمین برادری گلستان در دانشگاه پیام نور گنبدکاووس اظهارکرد: احادیث و روایات اهل‌بیت چه در بین اهل‌سنت و چه در بین اهل‌شیعه نشان می‌دهد، امامان و معصومین همواره در اخلاق، کردار، گفتار، عقیده و تفکر اعتدال را رعایت کردند و توصیه آنها نیز در هرشرایطی رعایت اعتدال بوده‌است.

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت گلستان تصریح کرد: توصیه پیامبر و امامان معصوم در رفتار اجتماعی، ابهت در کنار اخلاق‌مداری و خوش برخوردی است.
مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت گلستان خاطرنشان کرد: نام اصلی امام رضا(ع)، “ابوالحسن” است و ایشان به رضا ملقب شدند زیرا همه از وی راضی و خشنود بودند.
وی با اشاره به گروه‌های تکفیری و داعش ادامه داد: گروه‌های تکفیری، وهابیون، افراطیون و داعش که خود را مسلمان تلقی میکنند و دارای تفکرات و اعتقادات افراطی و تفریطی هستند، در بین اهل‌بیت و پیامبر اکرم(ص) جایگاهی ندارند.
آخوند محمدی گفت: امروزه شاهد تلخ‌ترین جنایات در بین مسلمانان و مردم بی‌گناه جهان هستیم، جنایاتی مانند شهادت مردم بی‌گناه غزه توسط رژیم صهیونیستی و یا سرکوب کردن دانشجویان معترض به جنایات رژیم صهیونیست، همه این جنایات نشان‌دهنده رفتار افراطی و تفریطی بین کشورهای استکباری در جهت منافع خود است.
وی بیان‌کرد: ارادت و محبت مردم اهل‌سنت به ویژه ترکمن‌ها به اهل‌بیت از زمان کودکی در خانواده‌ها شکل گرفته و توسط بزرگان و علما و روحانیون اهل‌سنت نهادینه شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو