اکو رسانه

کارگروه زیرساختی بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی تشکیل می شود

گرگان-زهراکارزگر،خبرنگاراکورسانه : کارگروه زیرساختی بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی تشکیل می شود.سید علی مهاجر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گلستان در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گلستان در سال 1403 گفت: با هدف پیگیری و تعیین تکلیف پروژه‌ های ساخت کتابخانه‌ های عمومی و بررسی وضعیت واریز نیم درصد شهرداری‌ ها کارگروه زیرساختی بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی تشکیل می شود.

اولین جلسه انجمن کتابخانه های گلستان با حضور سید علی مهاجر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گلستان، عبدالحی میرزاعلی مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در استانداری گلستان برگزار شد.
در این جلسه ابتدا عبدالحی میرزاعلی مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان به شرح آمارها، اطلاعات و کارهای انجام شده توسط کتابخانه های عمومی گلستان در سال ۱۴۰۲ پرداخت و روند رو به رشدی را برای کتابخانه های عمومی گلستان پیش بینی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان از شهرداری های استان در خصوص واریز نیم درصد شهرداری ها تشکر کرد و گفت: اگر می خواهیم کتابخانه های عمومی سرعت بیشتری در تکمیل پروژه های نیمه تمام داشته باشد شهرداری ها واریزی بهتری را در نیم درصد داشته باشند.
وی همچنین در خصوص تملک و دارایی نیز گفت: با توجه به تملک و دارایی دریافت شده در سال قبل امیدواریم سال جدید تملک و دارایی بهتری نسبت به سال قبل در نظر گرفته شود تا از لحاظ تملک و دارایی در رده خوب تملک و دارایی استان ها قرار بگیریم.
در ادامه دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی پرداختند.
سید علی مهاجر معاون معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداردر این جلسه همکاری کامل شهرداری را در پرداخت نیم درصد خواستار شد و گفت: نیم درصد شهرداری ها قانونی است که باید اجرا شود و شهرداری ها اهتمام کامل را در پرداخت نیم درصد داشته باشند.
در ادامه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در خصوص موارد گفته شده توسط مسئولین استان توضیحاتی را ارائه داد و مصوباتی تصویب شد.

ارائه گزارش عملکرد انجمن‌های شهرستان‌ها به دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، تشکیل کارگروه زیرساختی با حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد، سازمان برنامه و بودجه استان، دفتر امور شهری و مسئول تحقیقات کمیته تخلفات استان با هدف پیگیری و تعیین تکلیف پروژه‌های ساخت کتابخانه‌های عمومی و بررسی وضعیت واریز نیم درصد شهرداری‌ها، بررسی عملکرد انجمن‌های شهرستانی در جلسات مشترک سفرهای شهرستانی معاونت استانداری از جمله مصوبات این جلسه بود.
در حاشیه جلسه نیز در خصوص اعلام همکاری شهردار گرگان در راه اندازی کتابخانه در شرق گرگان و تسویه مطالبات گذشته کتابخانه و همکاری مجمع خیرین استان در راه اندازی مجمع خیرین کتابخانه ساز گفت و گو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو