اکو رسانه

ماه مبارک رمضان، موسم وزیدن نسیم معنوی از درگاه الهی است

گرگان-زهراکارزگر،خبرنگاراکو رسانه : رئیس مرکز اسلامی گلستان گفت: اهل عمل به دستورات الهی، قرآن، پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) باشیم.حجت الاسلام نورعلی دیلم در ویژه برنامه زنده تلویزیونی “خانه محبت” سیمای مرکز گلستان با موضوع فضیلت شبهای قدر، گفت: گفتگوی علمی و اندیشیدن از بهترین اعمال شب قدر است و ما در احوال بزرگان داریم که چندین ساعت فکر می کردند که چه هستیم، کی هستیم و وظیفه ما در قبال خانواده، اجتماع و مردم چه چیزهایی است.

وی با بیان اینکه لیله القدر، قلب ماه مبارک رمضان است، افزود: لیله القدر لطف خداوند متعال در حق امت اسلام است و باید این فرصت ارزشمند را قدر بدانیم و انسان مومن باید آگاه و زرنگ باشد تا بتواند فرصت این ایام را درک و دریابد.
رئیس مرکز اسلامی گلستان بیان کرد: می بایستی نسیم الهی ماه رمضان و لیله القدر بر قلب و روح انسان مومن بنشیند و ما که ادعای مسلمانی داریم و تاسی از اهل بیت (ع) را افتخار می دانیم، مهمتر از همه این است که اهل عمل به دستورات الهی، قرآن، پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) باشیم.
حجت الاسلام دیلم تصریح کرد: تقوای الهی، نظم در امور، انجام واجبات، ترک محرمات، ذکر، اقامه نماز شب، تلاوت قرآن، توجه نسبت به همسایگان، نماز، حج، جهاد، اصلاح ذات البین و … وصیت نامه حضرت علی(ع) در واپسین لحظات حیات باعزت و عظمت خویش می باشد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حدیث ارزشمندی از وجود پیامبر گرامی اسلام (ص)، “إن لربکم فی أیام دهرکم نفحات” و همچنین با اشاره به غزلی از مولوی “گفت پیغمبر که نفحتهای حق / اندرین ایام می‌آرد سبق – گوش و هش دارید این اوقات را / در ربایید این چنین نفحات را” افزود: همانا در طول زندگی انسان ها، از سوى پروردگار، نسیم هایی در حال وزیدن است و المومن کیس و انسان مومن باید زرنگ باشد و این نسیم ها را درک و خودش را در مقابل این نسیم های الهی قرار بدهد.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با بیان اینکه، بهترین نسیم خداوند در طول زندگی و طول سال نسیم ماه مبارک رمضان است، گفت: ماه مبارک رمضان، موسم وزیدن نسیم معنوی از درگاه الهی است. ماهی که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: ای مردم! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما رو کرده است. ماهی که نزد خدا، بهترین ماه‌هاست و روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعت‌هایش بهترین ساعت‌هاست. ماهی که در آن شما را به مهمانی خدا دعوت کرده اند و نفس های شما در آن ثواب تسبیح و ذکر خدا دارد و خواب شما ثواب عبادت. اعمال شما در آن پذیرفته است و دعاهای شما مستجاب.
حجت الاسلام دیلم بیان کرد: ماه مبارک رمضان ضیافت الله است و بنا بر حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، اگر کسی نتواند از فرصت رمضان استفاده نکند، شقی است.
وی با تاکید بر اینکه، باید از این فرصت های استثنایی استفاده کنیم، افزود: این تعابیر روایات نورانی ما، هم حساس و هم نوعی تلنگر است و امام صادق (ع) نیز می فرماید “مَن لَم یُغفَرْ لَهُ فی شهرِ رمضانَ لَم یُغفَرْ لَهُ إلى مِثلِهِ مِن قابِلٍ إلاّ أن یَشهَدَ عَرَفَهَ” کسى که در ماه رمضان آمرزیده نشود، تا رمضان آینده آمرزیده نگردد مگر آن که در عرفه حاضر شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو