اکو رسانه

خوزستان یک هدف جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی است

اهواز-خبرنگاراکو رسانه : مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: یکی از اهداف اصلی حضور در نمایشگاه گردشگری تهران، معرفی خوزستان به عنوان مقصد گردشگری جذاب برای مردم ایران و کشور است.

محمدحسین ارسطوزاده، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان، با اشاره به حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران گفت: از حضور فعال در این نمایشگاه خبر داد، و طبق تجربه سال‌های گذشته حضور در این رویداد بواسطه معرفی ظرفیت‌های مختلف گردشگری همچون فرهنگی و تاریخی، اکوتوریسم، پرنده‌نگری، گردشگری مقاومت و دسترس‌پذیر(نابینایان ناشنوایان)، گردشگری کودک و… مسبب جذب گرداشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: در این رویداد مهم بین المللی؛ کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی برگزار و در بخش‌های مختلف نمایشگاه نیز به معرفی ظرفیت‌های گوناگون استان مرتبط با انواع گردشگری نظیر گردشگری مقاومت، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری آبی، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری کودک و… پرداخته می‌شود. به طور معمول بخشی از فضای نمایشگاه نیز به معرفی ظرفیت‌های بی بدیل اقوام اختصاص دارد که شیوه زندگی، آداب و رسوم و آیین های خود را به نمایش می‌گذارند.

وی بیان کرد: همچنین انواع نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی توسط صاحب‌نظران حوزه‌های گوناگون برگزار شده‌اند که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. برخی از عناوین این نشست‌ها به این شرح بوده است: نشست تخصصی پرنده نگری، نشست آشنایی با گردشگری نابینایان با محوریت استان خوزستان، نشست تخصصی ژئوتوریسم است.

ارسطو زاده با بیان اینکه اداره کل خوزستان امسال با حضور اقوام گوناگون و برنامه‌های متنوعی خواهد داشت، گفت. در این نمایشگاه، مجموعه‌ای از روایت‌های گردشگری دفاع مقدس به نام “ناشنیده‌های سنگرنشینان” ارائه شد. این روایت‌ها شامل حکایت‌هایی با عناوین “ناخدا و بیسیم چی”، “نجات یاران” و “تخریب‌چی فداکار” بودند. همچنین یک کارگاه تخصصی گردشگری کودک و نوجوان نیز در این نمایشگاه برگزار شد.

وی افزود: برنامه‌های دیگری همچون اجرای زوج شاهنامه‌خوان و راه‌اندازی غرفه گردشگری خوراک و پذیرایی از بازدیدکنندگان با محصولات بومی و محلی خوزستان نیز در نظر گرفته شد. همچنین از اپلیکیشن سه بعدی گردشگری خوزستان و وب‌سایت گردشگری شرکت کوچ گشت اکسین رونمایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از هدف خود برای معرفی بهتر استان خوزستان، با اجرای برنامه‌های متنوعی به ویژه، گردشگری کودک خبرداد و گفت: در این نمایشگاه، ظرفیت‌های بی‌نظیر استان خوزستان، از جمله ثبت جهانی ۵ اثر تاریخی، معرفی ظرفیت‌های فراوان استان در حوزه اکوتوریسم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است.

ارسطو زاده نیز تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه گردشگری در بهمن‌ماه فرصتی مناسب برای معرفی استان خوزستان و ظرفیت‌های آن به مردم است و می‌تواند به آن‌ها در برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021