اکو رسانه

واگذاری ۳۰۰۰ قطعه زمین به متقاضیان قانون جوانی جمعیت در خوزستان، به زودی

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از ثبت نام ۴۰ هزار نفر در استان در سامانه مربوط به طرح جوانی جمعیت خبرداد و گفت: بزودی سه هزار قطعه زمین به خانوارهای متقاضی این طرح در هفت شهر استان واگذار می‌شود.

مسعود بیات منش در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص اجرای طرح قانون جوانی جمعیت در استان اظهار کرد: مطابق با آیین‌نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند و همچنین خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال، در صورت واجد شرایط بودن زمین تعلق می‌گیرد.

وی افزود: پس از ثبت‌نام متقاضیان و احراز شرایط، طبق بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی طرح که وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرده است، زمین حداکثر ۲۰۰ متری به ارزش حداکثر یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان و با اخذ هزینه آماده‌سازی به خانوارهای موردنظر واگذار می‌شود.

بیات منش ادامه داد: مرحله اول بحث جانمایی، طراحی و تامین و الحاق زمین به محدوده‌های شهری بوده که این مراحل در حال انجام است و تاکنون نیز در استان خوزستان نزدیک به ۴۰ هزار نفر در سامانه مربوط به طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهار کرد: بحث پایش افراد متقاضی نیز در حال انجام است و طبق قانون در کلانشهرها نمی‌توانیم واگذاری زمین داشته باشیم و این زمین باید در شهرهای اطراف تامین شود که این فرآیند در حال انجام است.

بیات منش با اشاره به پویش وزیر راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری ۱۵ هزار زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در سطح کشور گفت: در این راستا برنامه ما واگذاری سه هزار زمین در هفت شهر استان است که در روزهای پیش رو طی مراسمی تحویل زمین به این سه هزار خانوار انجام می‌شود.

وی در خصوص برنامه این اداره کل برای سایر ثبت‌نام کنندگان در این طرح که نزدیک ۴۰ هزار نفر هستند، بیان کرد: هزار واحد قبلا واگذار شده است و سه هزار واحد هم در برنامه واگذاری است. تلاش ما این است در یک برنامه فشرده یکساله و تا پایان سال ۱۴۰۳ در خصوص ثبت‌نامی‌هایی که تاکنون انجام شده‌اند با اولویت‌بندی، تکلیف قانونی خود را انجام دهیم و به تعدادِ نفراتی که ثبت‌نام کردند زمین تامین شود و در اختیار هم استانی‌ها قرار بگیرد.

بیات منش گفت: در استان خوزستان میانگین تعداد ثبت‌نام‌هایی که انجام شده نسبت به نرم کشوری و برش جمعیتی استان نسبت به جمعیت کشور، ۴ برابر بیشتر بوده است./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021