اکو رسانه

در دیدار فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری ؛

دیدار فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری

مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان آخرین دستاورد های این شرکت را به مقام معظم رهبری ارائه داد.

خبرنگار: احسان عالیخانی چگنی: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار حدود هزار نفر از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان با اشاره به ظرفیت و توان کاملاً موثر بخش خصوصی برای تحقق اهداف کلان اقتصادی، «حمایت دولت، به‌ویژه رفع موانع فضای کسب‌ و کار» و «مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی» را دو ضرورت مهم و زمینه‌ساز بهبود اوضاع و پیشرفت چشمگیر کشور برشمردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از شنیدن سخنان ۱۲ نفر از فعالان عرصه‌های تولید، پیگیری جدی دولت برای خواسته‌های مطرح شده از جمله تشکیل مجموعه‌های صنعتی چند وجهی، تأمین مالی شرکت‌‌های متوسط و کوچک و موضوع آبیاری نوین را خواستار شدند.

در دیدار  مقام معظم رهبری با فعالان اقتصادی مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان یکی از سخنرانان این مراسم بود
که توضیحاتی را در خصوص فعالیت پتروپالایش اصفهان از دو سال قبل تاکنون در حضور مقام معظم رهبری ارایه نمود.

دکتر محسن قدیری مدیر عامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان در محضر رهبر معظم انقلاب گزارش داد: از زمان انتصاب در این شرکت انضباط مالی را برقرار کردیم و از طریق حداکثر کردن بهره وری از جمله خاموش کردن مشعل ها و صرفه جویی انرژی سود پالایشگاه را از ۱۶ همت در سال ۱۴۰۰ به ۳۶ همت در سال ۱۴۰۱ رساندیم و امسال پیش بینی می شود این سود به  ۴۰ همت افزایش یابد.

وی گفت:پالایشگاه اصفهان ۲۲ درصد سوخت کشور در ۱۷ استان را تامین می کند. پارسال واحد تصفیه‌ گازوئیل را ۱۶ ماه زودتر با سود  ۱۸/۵ همت راه اندازی کردیم و ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل یورو  ۵ در روز تحویل دادیم.

مدیر عامل پترو پالایش اصفهان با اشاره به اینکه دراین شرکت  ۳۰۰ تن گوگرد در روز را استحصال می کنیم افزود: امسال واحد تصفیه نفت سفید را در مدت کمتر از یکسال با سیستم کنترل ایرانی راه اندازی خواهیم کرد

وی تصریح کرد: ۴۶۰ پروژه درهوش مصنوعی، منابع انسانی، مدیریت آب، صرفه جویی انرژی، پدافند غیرعامل، بروز رسانی پالایشگاه، زنجیره ارزش و تبدیل به پتروپالایش به ارزش شش میلیارد یورو در دست اجرا داریم که با این اقدامات پالایشگاه اصفهان  پروژه محور شده است.

قدیری تصریح کرد:با هدف جذب حداکثری، تبعیض در پالایشگاه را از میان بردیم و ۲۵۰۰ نفر را قراردادمستقیم کردیم. مدارک تحصیلی آنان را تعدیل کردیم و تمام واحدهای سازمانی که خالی بود را به همین افراد سپردیم. مسئولیت ها را براساس شایسته سالاری از طریق تست های کانون ارزیابی مدیریت به افراد شایسته دادیم و در حال پرورش ۲۰۰ مدیر استراتژیک برای نظام جمهوری اسلامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه انضباط مالی را در پترو پالایش اصفهان برقرار کردیم افزود: از طریق حداکثر کردن بهره وری از جمله خاموش کردن مشعل ها و صرفه جویی انرژی سود پالایشگاه را از ۱۶ همت در سال ۱۴۰۰ به ۳۶ همت در سال ۱۴۰۱ رساندیم و   پیش بینی می شود امسال به حدود ۴۰ همت برسانیم.

مدیر عامل پترو پالایش اصفهان اظهارداشت:با استفاده از روش های پیشرفته از جمله روش همزمان طراحی، تامین کالا و نصب و مدیریت طرح یا اصطلاحا EPCM، ایجاد هلدینگ، استفاده از روش های میانبر، گردش نقدینگی در هلدینگ و افزایش بهره وری و حداکثر کردن سود دهی  و مولد سازی تامین مالی این شرکت انجام شد.

قدیری با اشاره به اینکه در جهت خنثی سازی تحریم ها یک شرکت دانش بنیان بزرگ در ۴۰ هکتار با ۳۲۰۰۰ مترمربع سوله در چند ماه ایجاد کردیم تا اکثر تجهیزات صنعت را بسازیم گفت: در حال ساخت اولین پردیس نفت و انرژی بخش خصوصی هستیم. هدفمان اینست تا در این پردیس ۱۵۰ شرکت دانش بنیان را در آن مستقر و مشغول بکار کنیم و ۹۵ درصد تجهیزات پروژه های مان را توسط آنان بسازیم.

وی ادا مه داد: اخیرا توسط همین شرکت‌ها اولین رآکتور وانادیم در ایران را مونتاژ کردیم. این شرکت هم اکنون بیش از ۸ همت پروژه  در دست اجرا دارد.بین ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ جوان نخبه در این  شرکت دانش بنیان مشغول بکار خواهند بود. همچنین سال گذشته ۶۵۰ جوانان نخبه استان جذب شرکت ما گردید.

در حال ساخت نیروگاه تجدید پذیر ۱۰۰۰ مگاواتی خورشیدی هستیم

مدیر عامل پالایشگاه اصفهان،با اشاره اینکه در مدیریت آب بیش از ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می کنیم افزود: استفاده از پساب شاهین را در دستورکار قرار داده ایم  و انتقال آب از دریای عمان در حال انجام است. ۲۳ پروژه آب در حال انجام است که تماما تا خرداد سال آینده راه اندازی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در زنجیره ارزش محصولات در حال انجام ۲۰ مگا پروژه هستیم گفت: تکمیل زنجیره ارزش بنزین در پتروشیمی اصفهان، نفت سفید، گاز مایع و نفت کوره و اولین پارک گوگردی در حال انجام پروژه هستیم. برای اولین بار در کشور بنزین یورو ۶ را تولید خواهیم کرد. یکی از این شرکت‌ها تماما توسط خانم ها اداره می شود.

قدیری افزود:مدیریت ته مانده های پالایشگاه یا residue management: برای اولین بار در کشور در پالایشگاه اصفهان در حال انجام است و نزدیک به یک میلیارد دلار در سال صرفه جویی خواهد داشت.

وی گفت:در حال اجرای ۸۵ کیلومتر راه آهن و خرید ۵۰۰ هکتار زمین در بندر عباس هستیم تا اکثر توسعه خود را در بندر عباس که دروازه دنیاست انجام دهیم.

مدیر عامل پالایشگاه اصفهان بیان داشت:شهر انرژی اصفهان شامل ۸ مجموعه صنعتی است که با اجرای پروژه های پدافند غیرعامل طی دو سال از هرگونه حملات تروریستی، ریز پرنده ها، انتحاری و بمب گذاری جلوگیری نموده ایم.

وی افزود:چشم انداز ما ۴ برابر شدن سود پالایشگاه تا سال ۱۴۰۷ و قرار گرفتن در ۵۰۰ شرکت برتر دنیا با ضریب پیچیدگی بالای ۱۶ می باشد.

یادآور می شود میانگین ضریب پیچیدگی کشور ۶/۲ است.

دکتر قدیری خطاب به رهبر انقلاب گفت:معظم له فرمودید رشد سریع و مستمر برای رسیدن به رشد ۸ درصدی الان نمونه آن پترو پالایش اصفهان است که در تمام زمینه ها بطور سریع و مستمر در حال رشد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو