اکو رسانه

هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره ارتفاع موج در برخی نواحی ساحلی استان به ۲ متر خواهد رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده شامگاه دوشنبه با اعلام این خبر افزود: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی و براساس خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، برای روز‌های آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان صادر شده است، گفت: این سامانه سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد صبح سه شنبه ۱۷ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از صبح سه شنبه تا اواخر چهارشنبه ظهر چهارشنبه وزش باد شدید جنوب غربی، شمال غربی نزدیک به ۵۰ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۲۸ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (۷ پا) در خلیج فارس تنگه هرمز، دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل بویژه در ساعات بعد از ظهر و شب خواهیم داشت

حسن زاده با تاکید بر اینکه منطقه اثر این سامانه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان سواحل و جزایر خواهد بود، گفت: بر اثر این سامانه اختلال در تردد‌های دریایی شناور‌های سبک و صیادی و شناور‌های مسافربری به‌ویژه در جزایر غربی و نیمه و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد شناور‌های سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام، سیریک و جاسک در مدت اعلام شده دوری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناور‌های مسافربری و کشتی‌های تجاری به ویژه در بنادر غربی استان و خلیج فارس اندیشیده شود.

صدور هشدار سطح زرد کشاورزی در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همچنین از صدور هشدار سطح زرد کشاورزی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره کاهش دما در شمال استان و ارتفاعات خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هشدار سطح زرد کشاورزی در استان صادر شده، گفت: این سامانه سبب کاهش دما در استان و ارتفاعات خواهد شد که از اواخر وقت یکشنبه ۱۵ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۱۸ ادامه خواهد داشت.

حسن زاده ادامه داد: از اواخر وقت یکشنبه تا اواخر چهارشنبه، افت دما در ارتفاعات استان در شهرستان‌های حاجی آباد، بستک و بشاگرد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود آبیاری در ساعات شب و صبح جهت جلوگیری از سرما زدگی بویژه در حاجی آباد، استفاده از کود‌های فسفره و پتاسه، استفاده از کود‌های ازته و آهن و رشدی، تهویه مناسب و تنظیم دما در گلخانه‌ها و دامداری‌ها در مدت اعلام شده استفاده شود./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو