اکو رسانه

مدیرعامل راه آهن: رعایت نکردن حجاب در قطار، خلاف مقررات است؛ باید برخورد شود

بنا به تاکید مدیرعامل راه آهن سوار کردن فردی که بلیت ندارد یا با بلیت غیرهمنام قصد سفر دارد یا فردی که حجاب را رعایت نمی‌کند، برخلاف مقررات است و باید برخورد شود.

سید میعاد صالحی در جلسه ستاد نوروزی راه آهن با اشاره به توسعه دسترسی مردم به اینترنت افزود: برای رفاه بیشتر مردم و معطل نشدن در صف، باید در مسیری حرکت کنیم که بتوانیم ضریب بیشتری به خرید اینترنتی در فروش بلیت بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: طبیعی است با توجه به تقاضای بالای مردم برای سفر ریلی در ایام نوروز باید توجه مضاعفی به موضوعات حوزه مسافری داشته باشیم.

وی گفت: هم اکنون ۵۷ درصد قطار‌های برون شهری ما از مشهد یا به مشهد است، برای همین راه آهن با افتخار خود را «خادم زائران امام رضا (ع)» می‌داند و از این رو باید اکرام مسافران از ابتدای سفر تا انتها طوری باشد که هر یک از مسافران به سفیران حمل و نقل ریلی تبدیل شوند.

مدیرعامل راه آهن ادامه‌ داد: ویترین حوزه ریلی با همه مشکلات و زحماتش، حوزه مسافری است. پس باید علاوه بر فضاسازی و اقدامات فرهنگی متناسب با ایام، بهترین امکانات از جمله در ایستگاه ها، سرویس‌های بهداشتی، کوپه‌ها، نمازخانه‌ها و رستوران‌ها برای مسافران نوروزی فراهم شود.

وی تاکید کرد: وظیفه راه آهن تکریم تمام‌قد مسافران است، اما این تکریم در چارچوب رعایت ضوابط و مقررات است؛ از این رو سوار کردن فردی که بلیت ندارد یا با بلیت غیرهمنام قصد سفر دارد و یا فردی که حجاب را رعایت نمی‌کند، برخلاف مقررات است و باید برخورد شود./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو