اکو رسانه

نقاط حادثه خیز با اولویت پیگیری و بررسی شود

استاندار تهران گفت: نقاط حادثه خیز با اولویت پیگیری و بررسی شود.

به گزارش خبرنگار ما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، علیرضا فخاری استاندار تهران در جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات رانندگی استان با اشاره به عوامل مهم کاهش تصادفات در مدیریت ترافیک شهری و برون شهری اظهارداشت: مدیریت صرفا به معنای مسئولیت عواملی چون پلیس راه و راهور نیست بلکه برای ایجاد وضعیت ثابت در راستای کاهش تصادفات است که در این میان نقش آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک انکارناپذیر است. هرچه قدر از موضوع آموزش فاصله بگیریم نیروی انسانی بیشتری جایگزین می شود که با در دست داشتن تابلو ایست باید تذکر لسانی دهند. با آموزش صحیح و تبیین فرهنگ می توان شاهد کاهش تصادفات باشیم.

وی در ادامه با اشاره به دیگر عوامل کاهش تصادفات، بیان داشت: از دیگر عوامل که می تواند منجر به کاهش تصادفات شود می توان به نصب تابلوهای راهنما و رانندگی و اعلان ها و اخطارها در سطح خیابان ها و معابر اصلی شهر ها و جاده ها اشاره کرد. نصب سرعت گیرها درخیابانها و جاده ها با رعایت استاندارد ها ضروری است البته پیش موارد قانونی و هشداری رعایت شود تا تاثیرگذار بیشتری در حوزه کاهش تصادفات حاصل شود.

وی در ادامه با اشاره به دیگر عوامل بازدارنده در راستای رفع تصادفات به روشنایی محیط های پرخطر اشاره کرد و تاکید کرد: روشنایی محیطی بویژه در مناطق پرخطر و در شب و در هوا برفی و مه آلود در راستای کاهش تصادفات بسیار حائز اهمیت است. موضوع دیگری که نیازمند بررسی و طرح در جلسه دیگر است فوت افراد تصادفی در بیمارستان ها می باشد که نقاط ضعف باید شناسایی شود که آیا کوتاهی در بیمارستان ها یا از کمبود تعداد بیمارستان ها یا امداد اولیه یا زمان انتقال به بیمارستان بوده است که تمام مسائل باید بررسی شود.

استاندار تهران در ادامه با تاکید بر اجرای بازرسی های نامحسوس در نقاط حادثه خیز استان تهران، خاطرنشان کرد: بازرسی نامحسوس در کنترل عوامل موثر در بخش های مختلفی چون اورژانسی، پذیرش انجام شود و در صورت مشاهده مسائل مشکل ساز اخطار کتبی به آن بخش ها ابلاغ گردد.

رئیس شورای راهبردی استان تهران با اشاره به اهمیت خدمت رسانی بویژه در روزهای تعطیل، اضافه کرد: در روزهای تعطیل محورهای پر تردد و پرخطر دستگاه های چون اورژانس، بهداشت و درمان و شهرداری حضور پررنگ داشته باشند. دوربین های کنترل جاده ی و ارسال پیامک برای متخلفین نیز دیگر عوامل بازدارنده در کاهش تصادفات است./ایلنا

فخاری در ادامه با اشاره به ۲نقطه حادثه خیز در استان تهران که جز پر خطرترین جاده های استان تهران است یادآورشد: با توجه به اهمیت پیگیری مسائل ۲نقطه مهم حادثه خیز در کارگروهی مشخص با اولویت محور امام رضا (ع) و دماوند با حضور تمام عوامل تشکیل شود تا نقاط ضعف مشخص شده و کلیه مسائل در زمینه اصلاح هندسی، ترافیکی و نصب علائم بررسی شودتا در خصوص سهم تبعات ناشی از عدم کیفیت خودروها به صراحت پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021