اکو رسانه

فرونشست زمین در خیابان کارگر، راهروی زیرزمینی و چندین سرویس بهداشتی را نمایان ساخته

در پی فرونشست زمین در خیابان کارگر، راهروی زیرزمینی و چندین سرویس بهداشتی را نمایان ساخته که به گفته سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان تهران بنای مکشوفه معاصر است.

به گزارش خبرنگار ما، شامگاه پنجشنبه گذشت بود که خبرها از فرونشست زمین در خیابان کارگر جنوبی حکایت کردند. این فرونشست در بالاتر از میدان قزوین ابتدای خیابان کارگر اتفاق افتاد و مسئولان نشست آسفالت را ناشی از جابجایی بستر زمین به عمق حدودا بین ۲ تا سه متر و به پهنای کل عرض خیابان در مسیر جنوب به شمال عنوان کردند.

طی بررسی‌ها و حفاری‌های اولیه عنوان شد که عوامل شرکت آب و فاضلاب به یک حمام عمومی قدیمی برخوردند که از بافت‌های قدیمی آنجا بوده و از دوران گذشته باقی مانده بود. اما در ساعات بعد عنوان شد که باقی مانده سرویس بهداشتی است و قدمتی ندارد.

محسن سعادتی (سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان تهران) با اشاره به اخبار منتشر شده درخصوص کشف یک سازه در محدوده فرونشست خیابان کارگر گفت: براساس بررسی‌های بعمل آمده محدوده مذکور شامل یک راهروی زیرزمینی و چندین سرویس بهداشتی است که باتوجه به مصالح بکار رفته شامل آجر و استفاده از تیرآهن در پوشش سقف وعدم وجود هیچگونه تزئینات و معماری تاریخی، بنای مکشوفه معاصر است.

او ادامه داد: شایان ذکر است محدوده مذکور خارج از حصار ناصری بوده و همچنین براساس تصاویر هوایی سال ۱۳۱۹ و ۱۳۳۵ به صورت معبر بوده است./ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021