اکو رسانه

واردات ۱.۶ میلیارد دلار شمش طلا در سال جاری

در دی ماه سال جاری ۵.۴ تن شمش طلا به ارزش ۳۵۲ میلیون دلار وارد کشور شده و در مجموع در سال جاری ۱.۶ میلیارد دلار شمش طلا وارد شده است.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی گمرک ایران، محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران گفت: میزان واردات شمش طلا در دی ماه سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۷۶ کیلوگرم و به ارزش ۹ میلیون دلار بود.
رضوانی فر در خصوص میزان واردات شمش طلا در ۱۰ ماهه سال جاری افزود: در این مدت ۲۴.۵ تن شمش طلا به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار وارد کشور شد که ۲.۹۰ درصد از ارزش کل واردات را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، عمده واردات شمش طلا از نظر وزن در ۱۰ ماهه سال جاری از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) انجام گرفته است که با ۷۱.۲۸ درصد بیشترین میزان واردات این محصول را در بین گمرکات کشور دارا بود.
رضوانی فر اظهار داشت: گمرک باشماق و تبریز نیز به ترتیب با اختصاص ۱۸.۶۸ درصد و ۷.۵۳ درصد در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.
هیئت دولت در آذرماه سال گذشته مصوب کرد تا تسهیلاتی جهت واردات شمش طلا برقرار شود، پس از این مصوبه، واردات شمش طلا به کشور آغاز شد.

بر اساس تصمیم دولت و بانک مرکزی، صادرکنندگان خرد می‌توانند برای رفع تعهد ارزی، به جای عرضه ارز، شمش طلا وارد کنند. این شمش‌ها باید در مرکز مبادله ارز و طلا عرضه شود تا رفع تعهد انجام شود./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021