اکو رسانه

ETF‌ها بلای جان بیت کوین شدند

قیمت بیت‌کوین پس از آغاز به کار صندوق‌های قابل معامله این ارز دیجیتال، با کاهش قیمت قابل توجهی همراه شده است.

بیت‌کوین از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) و همزمان با آغاز فعالیت صندوق‌های قابل معامله این ارز دیجیتال (ETF‌های بیت‌کوین) که سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین رمزارز جهان را تسهیل می‌کند، با کاهش قیمت بیش از ۲۰ درصدی مواجه شده است.

به نوشته بلومبرگ، این اتفاق باعث شده معامله‌گران نسبت به تأثیرات بالقوه ETF‌ها بر عملکرد بیت‌کوین، محتاط‌تر شوند. قیمت این ارز دیجیتال در زمان آغاز به کار صندوق‌های قابل معامله از جمله ETF‌های شرکت‌های بلک‌راک و فیدلیتی، به بیش از ۴۹ هزار دلار جهش کرد؛ با این حال، بیت‌کوین تا حدود ساعت ۸ شب سه‌شنبه (۳ بهمن) به وقت ایران کمی بیش از ۳۹ هزار دلار معامله شده است. قیمت بیت‌کوین طی روز سه‌شنبه به حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ دلار نیز کاهش پیدا کرد که نشان از افت ۲۰/۵ درصدی قیمت آن نسبت به سطح قیمتی ۴۹ هزار دلار است.

تحلیل‌گران صرافی بیت‌فینکس در یادداشتی نوشتند: «از آنجایی که به نظر می‌رسد فشار نزولی بر بازار کریپتو حاکم است، سطوح بعدی قیمت حیاتی بیت‌کوین که می‌تواند پشتیبانی را فراهم کند، بین ۳۸ هزار دلار تا ۳۶ هزار دلار تخمین زده می‌شود.»

۱۰ صندوق قابل معامله بیت‌کوین که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأیید شده‌اند، تاکنون ۱/۱ میلیارد دلار جریان خالص سرمایه در این ماه ثبت کرده‌اند. با این حال، صندوق قابل معامله بیت‌کوین شرکت گری‌اسکیل موسوم به (Grayscale Bitcoin Trust)، نزدیک به ۳/۵ میلیارد دلار خروج سرمایه را تجربه کرده است.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه (۳ بهمن) از ۳۸ هزار و ۵۴۶ دلار تا ۴۰ هزار و ۱۵۹ دلار نوسان داشته است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از هزار و ۵۰۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۳۲/۷۲ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، بیش از ۹ درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۱۶۹ دلار تا ۲ هزار و ۳۵۱ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۸ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از ۱۶۵ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۶/۳۹ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، ۱۴ درصد کاهش یافته است./اکوایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو