اکو رسانه

جان باختن ۴۸ نفر در همدان بر اثر حوادث ناشی از کار

سرپرست اداره کل پزشکی قانونی استان همدان گفت: ریزش آوار، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهمترین عوامل فوت‌ کارگران است.

به گزارش خبرنگار ما در  استان همدان،  روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق افزود: با رعایت نکات ایمنی می‌توان حوادث کار را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

وی با اشاره به افزایش آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سطح استان گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری ۴۸ نفر در همدان بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند.

مالمیر با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سال گذشته ۳۳ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، خاطرنشان کرد: تعداد مصدومان حوادث کار در سطح استان در این مدت ۳۷۲ نفر و در مدت مشابه سال گذشته ۴۲۴ نفر بوده است که این آمار کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی به ریزش آوار در معدن سنگ کبودرآهنگ در روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: مردی ۴۶ ساله در معدن سنگ مهدی‌آباد این شهرستان بر اثر سقوط آوار سنگ جان خود را از دست داد.

سرپرست اداره‌کل پزشکی قانونی استان همدان در پاسخ به این سوال که چرا فوتی‌های حوادث کار باید به پزشکی قانونی مراجعه کنند، اظهار داشت: برخی افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته و سپس دچار سانحه می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود./خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021