اکو رسانه

پیوستن امارات به طرح ساخت ایستگاه فضایی کره ماه

امریکا، ژاپن، کانادا و اتحادیه اروپا طرح ساخت ایستگاه فضایی بین المللی کره ماه را دنبال می کنند.

امارات اعلام کرد به طرح فضایی بین‌المللی کره ماه می پیوندد.

امریکا، ژاپن، کانادا و اتحادیه اروپا در این طرح مشارکت دارند. این طرح شامل ساخت یک ایستگاه فضایی بین المللی  “Gateway” در مدار کره ماه است.

به نوشته رسانه های اماراتی، در قالب این طرح قرار است یک فضانورد اماراتی به مدار ماه ارسال شود. سازمان فضایی امریکا (ناسا) هم با صدور بیانیه ای این موضوع را تایید کرد.

امارات قرار است ساخت یک واحد ایستگاه بین المللی فضایی کره ماه یعنی واحد “تساوی فشار ” را برعهده داشته باشد. ایستگاه فضایی کره ماه قرار است جایی برای بررسی این کره و آثار حیات در فضا باشد.

اولین بخش های این ایستگاه فضایی کره ماه در سال ۲۰۲۵ ارسال و ترکیب می شود. پیش بینی می شود واحد “تساوی فشار” در ایستگاه فضایی کره به نام “دروازه امارات” در سال ۲۰۳۰ راه اندازی شود.

شیخ محمد بن زاید رئیس دولت امارات در این باره گفت کشورش به طرحی می پیوندد که پیشرفته ترین برنامه بازگشت بشر به کره ماه برای ورود به سطح آن و تبدیل ماه به پایگاه ماموریت های آینده در کنار سیاره مریخ است.

ایستگاه فضایی کره ماه اولین ایستگاه فضایی است که در مدار ماه می چرخد. این ایستگاه خدمات ضروری را برای حمایت از فضانوردان فراهم می کند و آنها را قادر می سازد تا وظایف محول شده را به بهترین نحو انجام دهند.

این ایستگاه همچنین به میزبانی فضانوردان برای مدت طولانی ، تقویت ارتباط با ماه و تسهیل مطالعات در مورد تابش خورشیدی و کیهانی کمک می کند.

  ایستگاه به عنوان نقطه شروعی برای ماموریت های فضایی به ماه و مریخ عمل می کند زیرا بستری برای ترکیب، سوخت گیری و راه اندازی پروازهای فضایی طولانی مدت فراهم می کند.

امارات همچنین در ایستگاه فضایی کره ماه، یک کرسی دائمی خواهد داشت و در برنامه های علمی کشف ماه و فضا این ایستگاه مشارکت می کند. علاوه بر این، امارات در اولویت دریافت گزارش های علمی این ایستگاه فضایی قرار خواهد داشت./عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021