اکو رسانه

نقره داغ شدن ۲ خودروساز مونتاژی به دلیل گران‌فروشی

خودروسازان مونتاژی با ترفندهای مختلف اقدام به گرانفروشی می‌کنند این مونتاژکاران خودورها را با قیمتی بالاتر از مصوب به مردم عرضه می‌کنند.

به گزارش اکو رسانه : این در حالی است که در طول سال، بارها مجوز گرانفروشی را از شورای رقابت گرفته‌اند ولی با این اوصاف راضی به قیمت‌های مصوب از سوی شورای رقابت نشده‌اند و در کنار آن نیز خودشان خودروها را با تعرفه‌ای بالاتر و تأخیر در تحویل به مشتریان می‌فروشند.
خودروسازن امسال به دلایل مختلفی از جمله اضافه کردن پسوند یا پس و پیش کردن آن، افزودن آپشن‌هایی که کارایی هم برای مشتریان ندارد مجوز اضافه قیمت را از شورای رقابت گرفته‌اند گویا این افزایش قیمت‌ها کفاف آنان را نمی‌دهند و از ترفندهای دیگر اقدام به گرانفروشی کرده‌اند.
طبق اعلام سازمان تعزیرات حکومتی بیش از ۲ هزار پرونده شکایت از ۲ خودرؤساز مونتاژی کرمان موتور و مدیران خودرو ثبت شده است که رای تعداد زیادی از این پرونده‌ها قطعی شده است و برخی پرونده‌ها با اعتراض محکومان به تجدید نظر فرستاده شده‌اند.

  • صدور حکم ۲۵ هزار میلیارد ریالی برای ۲ خودروساز

این مونتاژکاران در مرحله اول به خریدان یک قیمت را اعلام می‌کنند و سپس بعد از گذشت چندماه قیمت‌های جدید را با بهانه‌های مختلف از مشتریان مطالبه می‌کنند یعنی رقمی بالاتر از قرارداد را عنوان می‌کنند.
سازمان تعزیرات حکومتی چند وقتی است که خودوسازان را زیر تیغ نظارت قرار داده است و به پرونده‌های شکایت علیه آنان به سرعت رسیدگی می‌کند در همین راستا این سازمان ۲ خودروساز مونتاژی از جمله شرکت مدیران خودرو و کرمان موتور را به خاطر گران فروشی به پرداخت ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان جریمه و بازگرداندن اضافه مبلغ دریافتی به مشتریان محکوم کرد.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021