اکو رسانه

پردیس دخترانه دانشگاه آزاد در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای تحقق شعار سال و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان «خانمیرزا»ی این استان پردیس دخترانه در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختیاری در دیدار با یدالله خالدی فرماندار شهرستان خانمیرزا اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال و مصوبه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، مجوز راه‌اندازی یک پردیس دخترانه در هر استانی ابلاغ شده در بازدیدی که از شهرستان خانمیرزا انجام شد، ظرفیت‌های بسیار خوبی در این شهرستان وجود دارد و به مراتب بیشتر از شهرستان لردگان است.
وی بیان کرد: بر اساس آمایش منطقه‌ای و تقاضای جوانان جویای ادامه تحصیل، پنج رشته کاردانی و کارشناسی برای پردیس دخترانه شهرستان خانمیرزا در استان به تصویب رسیده که تأسیس این پردیس در این شهرستان مستلزم اختصاص مکان آموزشی خوب است که انتظار می‌رود مسئولان شهرستان در این باره حمایت ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختیاری افزود: هنرستان شبانه‌روزی امام حسن (ع) شهرستان خانمیرزا با دارا بودن استاندارد‌های لازم آموزشی، می‌تواند فرصت مناسبی برای اختصاص رشته‌های کاردانی و کارشناسی مهارتی باشد که امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی با آموزش و پرورش استان این امر به‌زودی محقق شود.

تحقق شعار سال با ۲۸ هزار هکتار زمین کشاورزی در خانمیرزا

فرماندار شهرستان خانمیرزا نیز گفت: تنها شهرستانی که توانسته با دارا بودن ۲۸ هزار هکتار زمین کشاورزی دیم و آبی به خوبی شعار سال را محقق کند این شهرستان است.

یدالله خالدی اضافه کرد: در سفر هیئت دولت به استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان خانمیرزا پیگیری‌های خوبی برای تأمین آب این منطقه در نظر گرفته شد که امیدواریم به‌زودی این امر محقق شود.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و راهبردی شهرستان خانمیرزا و راه‌های ارتباطی این شهرستان با استان‌های فارس، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان، عنوان کرد: در شبانه‌روز حدود ۴۰ هزار خودرو از این مسیر تردد می‌کند که می‌تواند فرصت مناسبی برای راه‌اندازی رشته‌های مختلف دانشگاهی به‌ویژه رشته‌ها و گرایش‌های مهندسی مکانیک برای جوانان جویای کار باشد.

فرماندار شهرستان خانمیرزا مطرح کرد: با توجه به بالا بودن ظرفیت‌های خدادادی منطقه و علاقه‌مندی جوانان به‌ویژه دختران برای ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای با راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی پردیس دخترانه، شاهد تحولی بزرگ در این شهرستان خواهیم بود./خبرگزاری آنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو