اکو رسانه

عبور کشتی هایمان از دریای سرخ را از سر می گیریم

شرکت مرسک در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود به دلیل تهدیدات امنیتی در دریای سرخ و تنگه باب المندب، عبور کشتی های خود را از این آبراه بین المللی متوقف کرده است.

شرکت بزرگ کشتیرانی بین المللی “مرسک” اعلام کرد عملیات کشتیرانی خود را از مسیر دریای سرخ از سر می گیرد.

 

به گزارش اکورسانه به نقل از پایگاه خبری “اکسیوس”، شرکت مرسک که یکی از بزرگ ترین شرکت های کشتیرانی بین المللی است اعلام کرده که در پی استقرار نیروهای امنیتی ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در منطقه دریای سرخ و خلیج عدن، این شرکت دوباره عبور کشتی های تجاری خود را از این منطقه از سر می گیرد.
مرسک یکی از نخستین شرکت های کشتیرانی بین المللی بود که در اوایل ماه جاری میلادی و در پی حملات یمنی ها به کشتی های اسراییلی یا عازم بنادر اسراییل، در منطقه باب المندب و دریای سرخ، اعلام کرده بود تردد کشتی های خود را از این آبراه بین المللی تعلیق می کند.

با وجود از سرگیری حرکت کشتی های مرسک این شرکت در بیانیه خود تاکید کرده: “خطر کلی هنوز در منطقه مرتفع نشده است” و در صورت وجود نگرانی های امنیتی بیشتر این شرکت دوباره مسیرهای دیگری را جایگزین دریای سرخ خواهد کرد.

شرکت کشتیرانی مرسک: عبور کشتی هایمان از دریای سرخ را از سر می گیریم

مسیرهای دیگر اشاره به دور زدن قاره آفریقا از طریق دماغه امید نیک است که ۱۴ هزار کیلومتر مسیر کشتیرانی بین المللی را دورتر می کند و هزینه های حمل و نقل و بیمه را افزایش می دهد.

شرکت مرسک در بیانیه خود تاکید کرده که از روز یکشنبه (دیروز) تاییدیه ای از استقرار نیروهای دریایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در منطقه دریافت کرده تا اجازه دهد تجارت دریایی از طریق این منطقه عبور کند.

این شرکت گفته: “این خوشایندترین خبر برای کل صنعت و در واقع کارکرد تجارت جهانی است.”

در ادامه این بیانیه آمده است: “با ابتکار ائتلاف نگهبان رفاه، ما در حال آماده شدن هستیم تا به کشتی‌ها اجازه دهیم ترانزیت از طریق دریای سرخ به سمت شرق و غرب را از سر بگیرند. ما در حال حاضر در حال کار بر روی طرح‌هایی برای نخستین کشتی‌هایی هستیم که ترانزیت را انجام دهند و این امر در اسرع وقت از نظر عملیاتی انجام شود.”/عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو