اکو رسانه

حرکت مخابرات به سمت ارائه سرویس‌های نوین

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران گفت: در شرکت مخابرات به سمت ارائه سرویس‌های نوین حرکت کردیم و فناوری «آی‌اوتل» در نمایشگاه تلکام به بهره‌برداری خواهد رسید.

یست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال شنبه دو تا پنجم دی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فعالیت می‌کند. این نمایشگاه محلی برای گردهمایی فعالان حوزه مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه تبادل نظر، انتقال فناوری‌های روز نوین و آشنایی هرچه بیشتر متخصصین و مدیران دستگاه‌های دولتی و خصوصی با آخرین دستاورد‌های مخابراتی و ارتباطاتی است.

فناوری «آی‌اوتل» رونمایی می‌شود

محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران و عضو شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تلکام در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال شنبه دو تا پنجم دی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فعالیت می‌کند. این نمایشگاه محلی برای گردهمایی فعالان حوزه مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی درباره اهداف برگزاری نمایشگاه تلکام گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه تبادل نظر، انتقال فناوری‌های روز نوین و آشنایی هرچه بیشتر متخصصین و مدیران دستگاه‌های دولتی و خصوصی با آخرین دستاورد‌های مخابراتی و ارتباطاتی است.

بیدخام افزود: مخابرات به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی و مخابراتی کشور توانسته  ۲۹ میلیون مشترک تلفن ثابت و ۱۹۰ هزار کیلومتر شبکه فیبر‌ نوری ارائه دهد که بزرگترین ارائه دهنده زیرساخت‌های ارتباطی در کشور محسوب می‌شود.

عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه تلکام افزود: مخابرات در نمایشگاه امسال در بخش‌های تجاری و خانگی و اپراتوری ارائه سرویس می‌کند همچنین در زمینه ثبت مشاغل، توسعه محصولات و خدمات، درگاه‌های ارتباطی و سرویس نظارت تصویری و فناوری آی‌او‌تی نیز دستاورد‌هایی ارائه می‌دهد در بخش دیگر سالن مخابرات درباره انقلاب صنعتی چهارم و سیر تکاملی حوزه انقلاب صنعتی و توسعه مخابرات مطالبی ارائه می‌شود.

بیدخام با اشاره به لزوم توسعه اینترنت اشیاء گفت: در این نمایشگاه شو روم خانه هوشمند به نمایش گذاشته می‌شود که مخاطبین می‌توانند با فناوری اینترنت اشیاء هرچه بیشتر آشنا شوند. همچنین شرکت مخابرات در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها محصولات آن‌ها در این سالن به نمایش خواهد گذاشت. در این نمایشگاه کارگاه آموزشی و کلاس‌های متنوع برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.

این مسئول افزود: هر دوره از نمایشگاه تلکام شرایط خاص خودش را دارد و باهم قابل مقایسه نیستند، اما حضور شرکت‌های داخلی با همان روند گذشته ادامه دارد، اما حضور شرکت‌های خارجی به دلیل شرایط خاص کشور با محدودیت‌هایی مواجه است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران درخصوص آینده نمایشگاه تلکام توضیح داد: در شرکت مخابرات به سمت ارائه سرویس‌های نوین حرکت کردیم و از فناوری «آی‌‌اوتل» در نمایشگاه بهره‌برداری خواهیم کرد همچنین با توجه به لزوم توسعه فیبر‌ نوری در کشور از فاز دوم پروژه نجما و سرویس تصویری هوبان رونمایی خواهیم کرد.

گفتنی است بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال (تلکام٢٠٢٣)، با شعار تحول دیجیتال و اتصال پذیری و با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی از دوم تا پنجم دی ۱۴۰۲ از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود./ خبرگزاری آنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021