اکو رسانه

کشف ۱۹ هزار فقره فرار مالیاتی در یک صندوق قرض‌الحسنه

به گفته مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران، در یک صندوق قرض‌الحسنه بیش از ۱۹ هزار فراری مالیاتی کشف شده است.

به گزارش اکو رسانه : وی با ارائه اطلاعاتی درخصوص تعداد اشخاص حقیقی دارای تراکنش در صندوق مذکور به‌تفکیک دارای پرونده و فاقد پرونده مالیاتی مربوط به عملکردهای سنوات ۱۳۹۷ لغایت ۱۴۰۱ اظهار داشت: در این راستا بیش از ۱۹ هزار نفر مؤدی جدید و فاقد پرونده مالیاتی شناسایی شدند.
منصور با اشاره به بررسی‌های اولیه و جمع‌بندی اطلاعات به‌دست‌آمده ناشی از تقاطع‌گیری‌های فنی و استخراجی به‌دست‌آمده از سرورهای این صندوق قرض‌الحسنه، از الصاق برخی تراکنش‌های این صندوق به ۱۵۸ هزار مؤدی دارای پرونده مالیاتی خبر داد و تصریح کرد: در باب رسیدگی‌های مالیاتی، مجموع تراکنشی به‌مبلغ بیش از ۴۷۰ هزار میلیارد ریال شناسایی شده است.

آن‌طور که تسنیم گزارش داده، منصور با بیان اینکه برخی صندوق‌های قرض‌الحسنه به‌دلیل عدم اتصال به بانک مرکزی به محملی برای اختفای فعالیت‌های اقتصادی فراریان مالیاتی تبدیل شده‌اند، هدف از مقابله با فرار مالیاتی را بالا بردن هزینه اقتصاد غیرشفاف عنوان و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف خط قرمزی نمی‌شناسیم و با قاطعیت مسیر مطالبه حقوق حقه ملت و توسعه بیش از پیش عدالت مالیاتی در جامعه را دنبال می‌کنیم./اکوایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو