اکو رسانه

معلمان بازنشسته می‎‌توانند با آموزش و پرورش ادامه همکاری دهند

«دولت مجاز است در صورت تأمین اعتبار در قوانین بودجه سنواتی، پاداش بازنشستگی معلمان در رتبه‌های استادیار معلم و بالاتر را در سال سی‌ام خدمت بدون اعمال فرایند بازنشستگی پرداخت و با استمرار خدمت آنان تا پنج سال افزایش خدمت با رعایت سقف شصت و پنج سالگی موافقت نماید.»

احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به تصویب بند (ح) ماده ۸۸ قانون برنامه هفتم، این مصوبه را یکی از مصوبات خوب در حوزه آموزش و پرورش در طول اجرای برنامه هفتم برشمرد که تا حد زیادی در زمینه معضل کمبود معلم مؤثر خواهد بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: با این مصوبه مجلس، دولت اجازه دارد در صورت پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته از معلمان رتبه‌های استادیار معلم و بالاتر تا ۵ سال با رعایت سقف ۶۵ سال بهره ببرد.

وی ادامه داد: بسیاری از نیرو‌های بازنشسته آموزش و پرورش در سنین ۴۸ تا ۵۰ سال بازنشسته می‌شوند که در اوج پختگی بوده و دولت می‌‎تواند از ظرفیت آموزشی آن‌‎ها استفاده کند، ولی به دلیل محدودیت‌‎های موجود از این ظرفیت بی بهره می‌‎ماند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: این پیشنهاد در جلسه غیرعلنی با وزیر آموزش و پرورش و در حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی نیز مطرح شد که مورد موافقت دولت نیز بود.

گفتنی است که در بند (ح) ماده ۸۸ قانون برنامه هفتم توسعه آمده است؛ «دولت مجاز است در صورت تأمین اعتبار در قوانین بودجه سنواتی، پاداش بازنشستگی معلمان در رتبه‌های استادیار معلم و بالاتر را در سال سی‌ام خدمت بدون اعمال فرایند بازنشستگی پرداخت و با استمرار خدمت آنان تا پنج سال افزایش خدمت با رعایت سقف شصت و پنج سالگی موافقت نماید.» /باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021